Znaczenie Aniołów w życiu człowieka

AniołOddziałów anielskich jest niezmierzona miara. Jakkolwiek władza jaką Stworzyciel przekazał aniołom jest wystarczająca do równoczesnego chronienia tysiąca (czy nawet większej liczby) osób to mimo wszystko każdy z nas posiada wrodzonego Anioła Stróża, jaki chroni nas ode złego. Pomimo tego, iż ochrania nas nami Anioł to mimo wszystko Bóg ukształtował nas jako istoty wolne, jakie samodzielnie mogą postanawiać o indywidualnym losie oraz obrać ścieżkę, jaka nam pasuje. To od nas zależne jest czy zadeklarujemy zmierzać Jego ścieżką bądź też damy się skusić diabłom, które wywiodą nas na manowce. Dlatego kiedy wyrastamy zwykle nie pamiętamy o tym, iż jest ktoś kto dostrzega nasze działania i dajemy się zachęcić podszeptom nikczemny mocy. Zaś jeszcze jako nieduże dzieci intensywnie ufamy w opiekujące się nami Anioły, wierzymy w to iż nie pozwolą nam zaszkodzić.

Z reguły dopiero w podeszłym wieku postrzegamy ostateczność śmierci ponieważ czas jaki nam ofiarowano na Ziemi pędzi szybciej aniżeli może się wydawać. Wówczas człowiek dobiera jedną z dróg – albo zamierza się naprawić żeby otrzymać życie nieprzemijające w Raju, bądź także zamierza korzystać z egzystowania na Ziemi ile się da ryzykując wieczne odrzucenie.

Niegdyś ludzie więcej uwagi przeznaczali kwestiom mentalnym, życie toczyło się nieśpiesznie, jednak ponadto mniej czasu było do przeżycia. Rozmaite wojny, a także dolegliwości utrzymywały ludzi w trwałym przestrachu o ich los po śmierci. Powodowało to racjonalniejszy oraz bardziej cnotliwy styl życia. Znaczniejsza była także ufność w rangę Anioła Stróża. Na starszych cmentarzach zwykle można napotkać cmentarne statuetki Aniołów Stróżów /tu dowiesz się więcej/, które są znakiem tej wiary. Mają one się opiekować nieboszczykami także po ich śmierci żeby zaprowadzić tułającą się duszę do Raju.

Free Web Hosting