Osłona przed złymi duchami

Gdybyśmy mimo wszystko podążali Boską drogą i słuchali głoszonych przez Niego wartości to i tak trzeba się jakoś uchronić przed złem jakie usiłuje nas wciąż zwodzić. Wiele znamy przypadków ludzi, którym ta sztuka się nie udała. Powoduje to konieczność zaopatrzenia się w należytą zasłonę przed złymi duchami, które odbierają nam spokój ducha możliwy do uzyskania wyłącznie dzięki związku z Panem.

krzyżRolę takich osłon mogą spełniać różnorakiego pokroju wyroby materialne służące do praktykowania kultu religijnego (różańce, krzyże, święte figurki…). Z ich wsparciem możemy kroczyć drogą ku Bogu gdyż świadomi ich obecności nie zapominamy także o obecności Boga wokół nas. Oddziałują one na nas w tak dodatni sposób, że nawet nie myśląc stale o Bogu podczas powszechnych codziennych czynności czy obowiązków to spoglądając na nie niby przypadkiem natychmiast nam o Nim przypomną.

Dewocjonalia sprawią, że nawet podczas wykonywania tych prozaicznych czynności zamyślimy się nad tym jakie jest miejsce Boga w naszym sercu. Może to być szczera modlitwa, w której podzielicie się z Panem Bogiem waszymi wszystkimi uwagami, radościami jak również niepokojami. Niepozorny medalik albo krzyżyk jaki wielu z nas nosi codziennie zawieszony na szyi strzec nas może przed wieloma błędami i negatywnym zachowaniem na jakie jesteśmy narażeni każdego dnia. Wystarczy poczuć jego obecność by przypomnieć sobie, że równie obecny jest z nami Bóg.

Free Web Hosting